Czym są olejki?
Naturalne olejki eteryczne to lotne mieszaniny zawierające do kilkudziesięciu do nawet kilkuset związków chemicznych
aromaterapia

Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne są czymś innym niż powszechnie wszystkim znane oleje roślinne. Są to mocno skondensowane, aromatyczne substancje lotne, które szybko się ulatniają w kontakcie z powietrzem. Mają konsystencję bardziej zbliżoną do wody, nie są tłuste. Nie rozpuszczają się w wodzie, natomiast świetnie rozpuszczają się w tłuszczach, alkoholu czy glicerynie. Chemicznie są bardzo złożone, zawierają alkohole, estry, ketony, aldehydy i terpeny. Niektóre olejki zawierają nawet kilkaset składowych substancji. Część z nich jest do dziś niezidentyfikowana i niemożliwa do skopiowania w laboratorium, co nadaje naturalnym olejkom unikalne i pełne mocy właściwości.

 Jak tworzymy nasze olejki

Olejki eteryczne występują we wszystkich częściach roślin: liściach, kwiatach, owocach, gałęziach, korze, żywicy, łodygach oraz drewnie. Można je znaleźć w małych "woreczkach"  w stężeniu od 0.1-10%.

aromaterapia
 Funkcja olejków eterycznych

Funkcja olejków eterycznych jest do dziś niejasna. Ich działanie na ludzkie ciało jest porównywane do krwi, enzymów czy hormonów. Mają zdolność przywracania naturalnej psychofizycznej równowagi w naszym organizmie, wiele z nich to adaptogeny.

Różnią się od siebie zapachem, składem chemicznym, częstotliwością drgań, ładunkiem elektrycznym, kolorem i konsystencją, mocą oddziaływania, tajemniczym powinowactwem zarówno do określonych organów bądź układów naszego ciała, wpływają pozytywnie na nasz stan emocjonalny, na zdrowie w szerszym tego słowa znaczeniu. W wielu kulturach nazywa się je "duszą rośliny".

Na świecie istnieją setki aromatycznych roślin, ale tylko część z nich jest przebadana pod kątem oddziaływania terapeutycznego i używania w aromaterapii. W naszych produktach korzystamy tylko z takich olejków. Rośliny z których wytwarzane są olejki eteryczne są poddane wpływom takim jak rodzaj gleby, wysokość, pogoda, wilgotność powietrza, czas zbiorów i wiele innych czynników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl