Aromaterapia
Aromaterapia działa holistycznie przywracając naturalną równowagę organizmu.
aromaterapia

Co aromaterapia może dla Ciebie zrobić?

Zabiegi aromaterapeutyczne oferują cały zakres korzyści dla naszego zdrowia i urody. Ich zaletą jest to, że oddziałują na nasz organizm holistycznie, przywracając mu naturalną równowagę i działając wielotorowo. Rośliny od dawna są używane w celach terapeutycznych, a badania ostatnich lat potwierdzają ich wysoką skuteczność i korzystny wpływ na nasz organizm. Olejki eteryczne charakteryzują się możliwością jednoczesnego pozytywnego wpływu zarówno na naszą psychikę, jak i ciało.

Poprawa kondycji skóry

Olejki eteryczne przenikają przez wszystkie warstwy skóry, zarówno poprawiając jej kondycję, jak i przenikają do krwi i dostając się do krwioobiegu docierają do wszystkich części naszego ciała. Zanim nasz system ostatecznie je wyeliminuje oddziałują na nas przez wiele godzin, a czas ten jest zależny zarówno od rodzaju olejku, jak i indywidualnie od osoby.

aromaterapia
Regulacja funkcji organizmu

Z fizjologicznego punktu widzenia olejki eteryczne regulują funkcjonowanie naszych organów, tkanek, układu nerwowego, który koordynuje funkcjonowanie naszego organizmu, oraz wszystkich innych układów w naszym ciele. Olejki mają wpływ na nasz organizm podobny do hormonów i enzymów, balansują nasz układ hormonalny i odpornościowy, pomagają zwalczać infekcje wirusowe i bakteryjne. Korzyści jakie czerpie skóra to przede wszystkim zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, regulacja gospodarki wodno-lipidowej, wzmocnienie naczyń krwionośnych, dotlenienie skóry, przyspieszone złuszczanie naskórka i wymiana starych komórek na nowe, łagodzenie podrażnień, eliminacja bakterii, wirusów i grzybów. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, nawodniona, znikają zaczerwienienia, podrażnienia i blizny.

Doskonałe wchłanianie

Olejki eteryczne są wchłaniane przez skórę dzięki cebulkom włosowym, które zawierają oleistą substancję zwaną sebum. Sebum wykazuje silne powinowactwo do olejków eterycznych i dzięki niemu mogą one się rozpuścić w krwi i limfie. Proces ten z reguły trwa między 1-6 godzin, i lepiej przez ten okres nie zmywać ich ze skóry. Nakładając olejki na skórę łączymy ich możliwość przenikania do naszego ciała zarówno przez skórę, jak i przez zmysł węchu. Ta unikalna kombinacja potrafi dać naprawdę pełne mocy rezultaty.

Synergia

Niektóre olejki eteryczne oddziałują na nasze ciało w bardzo specyficzny sposób, jednak działanie wielu z nich w dużym stopniu się pokrywa i ma bardzo szeroki zakres. Tylko bezpośrednia praca z olejkami pozwala zrozumieć jaki wybór będzie najlepszy w danej sytuacji. Olejki eteryczne fantastycznie współpracują ze sobą i dają lepsze rezultaty w dobrze skomponowanych mieszankach niż pojedynczo. Nazywamy to synergią.

Poprawa nastroju

Aromat olejków eterycznych ma bezpośredni wpływ na nasz nastrój, na to jak radzimy sobie z emocjami oraz wpływa korzystnie na naszą pamięć, zarówno krótko, jak i długoterminową. Aromaterapia pomaga nam radzić sobie z depresją, napięciem nerwowym, niepokojem, gniewem, apatią, pomieszaniem, brakiem umiejętności podjęcia decyzji, gniewem, brakiem koncentracji, bezsennością, nadwrażliwością, niecierpliwością, brakiem energii, irytacją, stanami paniki i histerii. Olejki eteryczne zawsze działają wielotorowo, nie zakłócając naturalnej równowagi naszego organizmu, dlatego stosując aromaterapię nie ponosimy ryzyka, że nadmierna interwencja spowoduje jej zachwianie. Olejki też nazywamy czasem adaptogenami, czyli substancjami które umożliwiają nam lepsze przystosowanie do otaczających nas warunków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl