Jak tworzymy nasze kremy
Naturalne, bogate,
 z sercem. Poznaj tajemnice kremów Ambasz
aromaterapia

Jak tworzymy nasze kremy?

Produkcja kremów zaczyna się od pomysłu  i celnej identyfikacji potrzeb Klientek. Jako badaczka historii kosmetyki naturalnej, Renata Ambasz poszukuje tradycyjnych receptur aromaterapeutycznych i na ich bazie tworzy zupełnie nowe kremy. Receptury Ambasz łączą mającą tysiące lat wiedzę z zakresu ziołolecznictwa i medycyny naturalnej ze zdobyczami nowoczesnej kosmetologii. Gotowe receptury są rezultatem wielu godzin praktycznych eksperymentów i zastosowania autentycznej wiedzy aromaterapeutycznej.

Ręczna produkcja

Kremy Ambasz wykonywane są ręcznie. Ich podstawą jest organiczna baza kremowa, wykonana z mieszanki najlepszej jakości olejów roślinnych i nierafinowanego wosku pszczelego, naturalnych emulgatorów i stabilizatorów na bazie roślin oraz niewielkiej ilości nieszkodliwego konserwantu, alkoholu benzylowego, który jest substancją występującą naturalnie w przyrodzie i jest również obecny w olejkach eterycznych. Dodawany jest w niewielkich ilościach, ponieważ olejki eteryczne same w sobie są bardzo skutecznymi konserwantami. Praktycznie każdy olejek wykazuje bakteriobójcze, antywirusowe i antygrzybiczne właściwości, a stosowane w mieszankach synergicznych dają gwarancję, że żaden szczep bakterii, grzybów czy rodzaj wirusa nie pojawi się w produkcie. Wystarczy wspomnieć, że np. olejek melisowy posiada właściwości bakteriobójcze kilkaset razy silniejsze od penicyliny.

aromaterapia
Olejki eteryczne wysokiej jakości

Najważniejszymi składnikami kremów, podobnie jak innych produktów Ambasz, są wysokiej jakości 100% naturalne olejki eteryczne o właściwościach terapeutycznych, nabywane z pewnego, gwarantującego wysoką jakość źródła. Każdy nasz produkt zawiera ich od kilku do kilkunastu, ponieważ uzupełniają się one nawzajem dając w ten sposób lepszy efekt terapeutyczny. Każdy olejek jest bardzo złożoną substancją (zawiera do kilkuset substancji chemicznych) o kompleksowym działaniu celujących w całą gamę problemów skórnych i nie tylko, w związku z czym olejki powtarzają się w różnych kombinacjach mających na celu podkreślenie i wzmocnienie ich konkretnego działania zgodnego z przeznaczeniem kremu.

Udowodniona skuteczność

Dodatkowo antyoksydanty takie jak naturalna witamina E i C, nie tylko pielęgnują skórę, ale zapewniają trwałość i bezpieczeństwo produktu. Kremy Ambasz wzbogacane są dodawanymi na zimno olejami unikalnymi z leczniczych ziół i nasion, tłoczonymi na zimno nierafinowanymi olejami roślinnymi, hydrolatami (odżywcze płyny powstające w procesie destylacji olejków eterycznych), witaminami i antyoksydantami naturalnego pochodzenia oraz ekstraktami ziołowymi. Ponieważ nie są podgrzewane lecz dodawane na zimno, komponenty te nie tracą swoich właściwości odżywczych i wszystkie cenne witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe oraz inne substancje w nich zawarte pozostają aktywne i mogą zostać przetransportowane w głąb naszej skóry przy pomocy świetnie ją penetrujących olejków eterycznych. Olejki eteryczne są jedynymi znanymi w kosmetyce substancjami mającymi zdolność do przenikania przez wszystkie warstwy skóry.

Organiczne składniki 95%

Krem jest wykonany w ponad 95% ze składników organicznych, czyli certyfikowanych produktów pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych (niezmodyfikowanych genetycznie, bez pestycydów, sztucznych nawozów i innych szkodliwych substancji).

Czym są olejki organiczne?

Warto tutaj wspomnieć czym są kosmetyki organiczne. Organiczne kosmetyki, podobnie zresztą jak kosmetyki ekologiczne nie mogą posiadać składników syntetycznych - bywają wyjątki i w takim przypadku to jednostka certyfikująca (np. Ecocert) może dopuścić niewielką ich ilość. Jednak w odróżnieniu od kosmetyków naturalnych, kosmetyki organiczne, zwane także bio, powinny być przynajmniej w 95% wyprodukowane ze składników naturalnych pochodzenia organicznego – a więc np. z kontrolowanych upraw organicznych. W odróżnieniu od organicznych, kosmetyki naturalne to takie preparaty, które zostały zrobione ze składników pochodzenia roślinnego, mineralnego lub morskiego i nie były przetwarzane razem z syntetycznymi produktami chemicznymi. Jednak nie oznacza to, że takie produkty nie mają w sobie syntetyków! Mogą one być bazą produktu. Mogą też mieć konserwanty, które zapewniają, że preparaty nie starzeją się zbyt szybko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl